TO LIVE AND SHAVE IN L.A. • US


Už pětadvacet let klíčová kapela noise rocku v minulosti spolupracovala třeba Andrewem W. K. či Weaselem Walterem a svou aktuální desku charakterizuje jako „osmačtyřicet minut, které vaší mysli přivodí velmi, velmi zlé věci.“ V Brně vystoupí v exkluzivní sestavě Tom Smith (zpěv), Lucas Abela (elektronika), Graham Moore (elektronika), Rat Bastard (elektronika) a Balázs Pándi (bicí).
Smith, jinak známý též svým působením v rané inkarnaci Pussy Galore, je stejně jako Rat Bastard zakládajícím členem v sestavě značně proměnlivé kapely. Diskografie maďarského bubeníka Balázse Pándiho zase čítá společné desky s Venetian Snares, Zu a především noisovou ikonou Merzbowem. Lucase Abelu, bořitele hranic toho, co lze považovat za hudební nástroje, zná i brněnské publikum, jemuž se představil jako hráč na skleněné tabulky Justice Yeldham. To atlantský skladatel Graham Moore má za sebou vedle jiného podobně jako sami TLASILA společné album s Thurstonem Moorem.

www.facebook.com/TLASILA-97210249123/timeline/

PHILIPP QUEHENBERGER & DD KERN • AT


Elektronoirového klavíristu Philippa Quehenbergera (Editions Mego, Laton), který se žánrově pohybuje v „šedé zóně“ mezi hardcorem, technem a free jazzem, a všestranného bubeníka DD Kerna (Bulbul, Fuckhead) pojí dlouholetá spolupráce na napínavé cestě hledání zvuku, který spojuje přednosti a výjimečnost jich obou.

www.facebook.com/QuehenbergerKern

JACK JACK • SK/CZ


Československé experimentální duo předkládá svůj vlastní zvukový experiment v podobě no-input music, kterou tvoří pouze pomocí mixpultů.

www.kraa.sk/jack-jack