TEEN DAZE • CA


Když v roce 2015 vydal muzikant říkající si Teen Daze album “Morning World”, bylo to do jisté míry překvapení. Do základu vystaveného z atmosférického ambientu se totiž přidal chlapecký zpěv i stopy indie rocku. Jeho hudba si však zachovala své vnitřní kouzlo, svou rozvážnost i konejšivost, které vycházejí z okouzlení okolním světem a samy dokáží okouzlovat. Hudba křehká a zdobná, ale nikdy ne moc.

NOVELLA • UK


Londýnská čtveřice Novella v sobě má ozvěny raných My Bloody Valentine, její hudba dokáže být stejně tak zasněná jako přímočará. Introvertní polohy si říkají o pozornost stejně jako místa, v niž se nebojí zabrat do kytar. Nezastírají, že se ve své tvorbě obracejí do minulosti, jejich hypnotická shoegaze má ale co říct i v současnosti. Vášeň lze dávat najevo, i když se zrovna soustředěně díváte na špičky bot.

SKY TO SPEAK • CZ


Začátky Sky to Speak charakterizovaly ambientní nálady, kterými duo Matěj Kotouček a Ondřej Synáček zaujalo na EP Ruin (Exitab Records, 2013). S příchodem bubeníka Erika Netušila (Superego Kid) dostala jejich hudba energičtější ráz, aniž by ale přišla o přitažlivě snovou náturu. Přestože společně již trojice Kotouček, Netušil a Pospíšil netvoří, pro tento koncert se rozhodla dát výjimečně dohromady.