DREW McDOWALL • US


Skotský hudebník Drew McDowall začínal na lokální punkové scéně, známý je ale hlavně jako člen několika pro experimentální i klubovou scénu zásadních hudebních formací. V 80. letech se z Glasgow přesunul do Londýna a stal se součástí místní industriální scény – spolupracoval s Genesis P-Orridgem a formací Psychic TV, později také s Petem Christophersonem a Johnem Balancem v postindustriálních Coil. V současnosti žije v New Yorku, kde spolupracuje s Tresem Warrenem (Psychic Ills) v projektu Compoud Eye, produkuje hudbu anebo se účastní série veřejných akcí Modular Synthesizer Solstice v Brooklynu. Své debutové sólové album „Collapse“ (Dais Records) vydal Dowall až v loňském roce a představí ho na svém prvním a jediném vystoupení v České republice.

https://soundcloud.com/daisrecords/drew-mcdowall-hypnotic-congress

HELM • UK


Zvukový umělec a experimentátor Luke Younger žije v Londýně a na scéně aktivně působí od roku 2006. Ve své tvorbě pracuje s bohatým spektrem nástrojů a abstraktních zvukových zdrojů. Na jeho prvních albech najdeme zjevné vlivy avantgard 20. a 21. století a experimentální hudby, ale taky industriálu, noisu či taneční hudby. V roce 2015 vydal na labelu PAN zatím své nejzásadnější a kritiky nejoceňovanější album „Olympic Mess“. Na festivalu Itch My Ha Ha Ha zahraje Helm svůj první koncert v České republice.

http://hhelmm.bandcamp.com/

URBANFAILURE • SK


Urbanfailure je sólový projekt hudebníka Michala Lichého, člena bratislavského kolektivu Urbsounds, který svůj styl označuje jako rhythmic noise/lo-fi techno a t(h)rash. Elektronický zvuk zkoumá od 90. let, kdy nahrál svoji první kazetu s názvem „Try It“. Díky živému hraní se postupně odkláněl od počítače k hardwaru a jeho setup aktuálně tvoří syntezátory, elektronický bubeník a efekty. Urbanfailure má za sebou mnoho koncertů doma i v zahraničí – festival Next, Hradby samoty, New New!, Multiplace nebo festival Resistence v Británii a již několik let je také aktivním organizátorem akcí věnovaných extrémní elektronické hudbě Ears Chewing Satusfunktion a Vermin v Bratislavě.

http://urbsounds.sk/