ONDŘEJ ANDĚRA ~ WORKSHOP


Den před koncertem WWW s Young Fathers se v prostoru PRAHA / Fórum pro architekturu a média uskuteční workshop s Ondřejem Anděrou.


Workshop bude skrze promítané ukázky filmů zaměřen na zpětný rozbor metod tvorby autorské filmové hudby. Od hledání prvotní myšlenky až po formu realizace. Uvidíte tedy ukázky filmů, k nimž Ondřej Anděra složil hudbu a dozvíte se, jak a proč. Budete moci nahlédnout do skrytých zdrojů a základů, z nichž daná hudba vyrostla. Na workshopu bude mít Ondřej postavený nástrojový hudební setup, který používá k tvorbě filmové, divadelní i vlastní hudby, uvidíte tedy přímo do strojovny a budete si ji moci zkusit na vlastní ruce, sluch a zrak. Budete mít možnost ozvučit, nebo vybavit svoji hudbou krátký filmový obraz. Diskuse, hádky s východiskem, nápady k tématu smyslu filmové hudby vůbec jsou vítány.

Ondřej Anděra studoval a i se profesionálně věnoval oborům propagační grafika a kresba, animace a filmová režie. Skládání hudby se věnuje od 12 let, kdy přesvědčil svoji mámu, aby mu nekoupila brusle, ale pořídila ve vedlejším obchodu ve stejné cenové kategorii jeho první malé workstation klávesy Yamaha. Dlouhodobě se věnuje jako skladatel, klávesista, perkusista, textař a frontman vlastní autorské hudební skupině WWW Neurobeat. Jako host hrál s kapelami HM... a The Ecstasy Of Saint Theresa nebo s Vladimirem 518. Paralelně složil hudbu k mnoha divadelním představením od malých nezávislých projektů až po inscenace pro Národní Divadlo. Skládá pravidelně hudbu ke znělkám pro Českou Televizi.

Přiklady filmů, ke kterým Ondřej Anděra složil hudbu:
Za obrazovkou (ve vlastní režii)
Bílá hora (ve vlastní režii)
Noc mezi námi (ve vlastní režii)
Cern, aneb továrna na absolutno (režie Jan Sacher)
Kukačky (režie Zuzana Zemanová-Hojdová)
Filmař, fanoušek, podivín (režie Kateřina Mikulcová)
Automat, spolu s Martinem Marečkem (režie Martin Mareček)
Čistá práce (režie Jan Prušinovský)
Kali Čercheň (režie Janek Růžička)
Televise bude, spolu s Midi Lidi a Pavlem Fajtem (režie Jan Bušta)
Pravomil (režie Pavel Nosek)
a další...

Více info k workshopu na IMHHH FÓRU:

http://forum.imhhh.cz/t/12-10-2015-workshop-ondrej-andera-www-filmova-a-divadelni-hudba/31