MOUSE ON MARS • DE


Německé duo Jan St. Werner a Andi Toma patří od 90. let mezi zásadní průkopníky elektronické hudby. Ve své tvorbě se pohybují od techna a IDM až po zvukové experimenty a sound art. V jejich hudbě jsou ale k nalezení i stopy krautrocku, ne nadarmo někdy koncertují také s bubeníkem. Struktury jejich skladeb jsou stejně tak opojné jako nečekané, koncerty promyšlené i přímočaře smyslné.
S Markem E. Smithem (The Fall) vytvořili společný projekt Von Südenfed. Na jejich labelu Sonig vyšla např. alba Kevin Blechdom či Candieho Hanka.
Na nedávném výročním dvojalbu „21 Again“ zase spolupracovali Tortoise, Prefuse 73, Modeselektor, Junior Boys, ale i členové kapel Stereolab, Boredoms a Battles – tedy sestava, která o eklekticismu i vlivu Mouse on Mars hodně říká.

www.mouseonmars.com

RANGLEKLODS • DK


Původně sólový projekt Esbena Andersena, který ke spolupráci přizval hudebnici a zpěvačku Pernille Smith-Sivertsen. Kromě tradičních syntezátorů, kontrolerů a počítače, hrají také na vlastnoručně vyrobené interaktivní elektronické nástroje a senzory. Do Kabinetu se vrací po 2 letech, během nichž se stali jedním z nejúspěšnějších projektů dánské klubové scény.

www.rangleklods.com

INK MIDGET & PJONI DJ SET • SK


Kdysi takzvané naděje, nyní takzvané stálice slovenské elektronické scény Jonatán Pastirčák a Adam Matej. Tentokrát v B2B DJ setu plného bass music, trapu, hip hopu a techna.

www.soundcloud.com/pjoniinkmidget